İzmir Uçak Bileti

Aydın, Manisa ve Balıkesir’e sınır komşusu olan İzmir, Ege Bölgesi’nin tam ortasında yer alan Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olan İzmir, aynı zamanda önemli bir fuar merkezidir. Çeşme yarım adası da İzmir’e bağlıdır ve en önemli antik çağ şehirlerinden olan Efes’te İzmir sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Uluslararası bir havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde ve şehir merkezine 14 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Havaş ve Belediye otobüslerini kullanabileceğiniz gibi metro veya takside kullanabilirsiniz. Aynı zamanda havalimanının içindeki araç kiralama merkezlerinden araç temin edebilirsiniz.

İzmir’e gidiş için veya İzmir’den farklı yerlere seyahat etmek için kullanacağınız uçak biletlerinizi istfly.com ’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz. İzmir’i ziyaret edişinizde mutlaka görmeniz gereken önemli yerlerde var tabi ki. Alsancak ve Kordonboyu’nda gezmenizi, Kemeraltı Çarşısı ve Havra Sokağı her şeyi bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Efes Antik Kenti de es geçilmemesi gereken belki de İzmir’in en önemli yeri diyebiliriz.

İzmir uçak biletinizi almak için kredi kartınızı kullanarak istfly.com ’da alışverişinizi yapabilirsiniz. İstanbul İzmir uçak bileti için yurtiçi uçuş gerçekleştiren tüm havayollarının bilet fiyatlarını aynı listede görerek bütçenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Aynı zamanda İzmir’den yurtdışına bir uçuş gerçekleştirecekseniz yine istfly.com sizin için en doğru adres olduğunun garantisini verebiliriz. En ucuz İzmir uçak bileti sadece bu adreste olduğundan emin olabilirsiniz. Belirlediğiniz fiyat aralığına göre en cazip İzmir İstanbul uçak biletini bularak, İstanbul seyahatlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Onlarca havayolunu aynı ekranda görmek emin olun sizin içinde o site bu site gezmek yerine çok daha doğru bir tercih olacaktır.  

İzmir'de yapılması gerekenler listesi:

İzmir’de yapılması gerekenler listesi yazımıza, tarihi yerlerini saymakla başlamak istiyorum. İzmir, coğrafi konumu nedeni ile antik dönemlerin en önemli ticari merkezleri arasında yer almıştır. Korunaklı körfezi sayesinde, kıyısı bulunan ülkelere gemilerle mal getirilip götürülürmüş. Şimdi ise İzmir, her türlü ulaşım imkanlarına sahip muhteşem bir şehirdir. Bir gün İzmir’e gitmek isterseniz ve burada keyifli bir tatil geçirmek niyetindeyseniz İzmir uçak biletinizi  erken tarihte alarak ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Artık uçak yolculukları zaman kazandırma açısından daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle de uçak biletlerini erken tarihte aldığınızda çok ucuza bilet bulabilirsiniz.

İzmir’in görülmesi gereken yerleri

İzmir’e gittiğiniz zaman, Kemeraltı Çarşısı'na gidip alışveriş yapabilir, Kızlarağası Hanı’nı görebilir, Han’ın yanında kahve içebilir, balık pazarında balık ve midye yiyebilirsiniz. İzmir Agora’sı, çok eskiden pazar veya çarşı niyeti ile kullanılırmış. Buradan çıkarılan bazı eserler İzmir Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmektedir. Havra Sokağı'na giderek Kemeraltı’nın güzelliklerini daha da iyi görebilirsiniz. 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılına özel olarak yaptırılan İzmir Saat Kulesi, görülmeye değer güzelliği ile sizleri beklemektedir. İzmir Konak Meydanı'nda bulunan saat kulesi şimdiye kadar hiç durmadan çalışmış ve İzmir’in Simgesi haline gelmiştir. Smyrna Antik Kenti ise denizi Anadolu’nun iç bölgelerine kadar buluşturmayı başarmış oldukça önemli bir liman kentidir. Smyrna Antik Kenti’ni gezerken Bayraklı Sevgi Yolu'nda mola verip bir şeyler içebilirsiniz.

İzmir’in kendisi kadar güzel yemekleri

İzmir yemekleri denilince akla ilk gelen şey zeytinyağı ve deniz ürünleridir. Her türlü otları İzmir mutfağında görmeniz mümkün. Bu da yemeklerine ayrı bir lezzet katmaktadır. Boyoz, kumru, midye, revani, Şevketi Bostan, keşkek, lokma, tarhana çorbası, zeytinyağlı radika, sütlü balık, kabak pabucaki, sakızlı un kurabiyesi, zerde, sura, İzmir köftesi, papaz yahnisi, kol böreği, gerdan tatlısı, tel kadayıf, kaymaklı dondurma. Bunlar sadece sayabildiklerimiz. Saymakla bitmeyecek lezzetleri tatmak için İzmir’e mutlaka gitmelisiniz. Evet şimdiden İzmir uçak biletlerinizi ayırtın bence. Erkenden alarak daha karlı çıkabilirsiniz. Paradan ve zamandan tasarruf yaparak kendinize daha fazla zaman ayırabilir, gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz.

Yepyeni yerler keşfetmeye var mısın?
istfly.com’dan en son seyahat fikirleri ve fırsatları hakkında e-posta almak istiyorum.
x

Üye GirişiŞifremi unuttum
GİRİŞ YAP
x

Şifremi Unuttum

Sistemde kayıtlı olan e-mail adresinizi giriniz.


ŞİFREMİ GÖNDER

x